קרמיקה חוזרת בשנים האחרונות לעיצוב הבתים והחוץ והיא יפה ומגוונת מתמיד.

עם זאת, העקרונות שלפיהם יש לבחור קרמיקה לבית או לגינה אינם משתנים, והם אלה שיבטיחו לכם בחירת קרמיקה איכותית ואסתטית שתחזיק מעמד בביתכם או בחצר לשנים רבות. אריחי קרמיקה באים בכל מיני צורות וגדלים, וכדי להתאים אותה לביתכם או לגינה רצוי לבחור בקרמיקה שמתכתבת עם העיצוב שלכם ועם המאפיינים העיקריים. רצוי תמיד לבחור קרמיקה בהירה לחדרים קטנים כדי לתת להם תחושה של גודל, ובאריחים עבים כדי שיהיו יציבים ועמידים לשנים אם מדובר בקניית קרמיקה לריצפה או קרמיקה לגינה.

קרמיקה לאמבטיה עם דגמים ועיצובים שונים או דוגמאות זה נחמד ומתאים מאוד לבית מעוצב, אבל יש לוודא שלא מדובר באיכות ירודה שלא תחזיק מעמד. זהות היצרנים והיבואנים קובעת רבות עד כמה הקרמיקה איכותית באמת.

 

 

מה עוד לבדוק בקרמיקה שקונים במיוחד שמדובר בקרמיקה לגינה?

קרמיקה לגינה חייבת להיות בעלת אטימות גבוה לספיגה. כל קרמיקה יכולה לספוח חומרים ונוזלים ולכן מצפים אותה בזיגוג.

איכות הזיגוג קובעת את רמת הספיגה. ככל שהספיגה נמוכה יותר כך יהיו בה פחות כתמים.

 

זה נכון גם כאשר בוחרים קרמיקה למטבח. שם הקרמיקה צריכה להיות גם עמידה לחום גבוה ולמכות ולשריטות שמקבלים כתוצאה מהעבודה במכשירים השונים. גם אריחי קרמיקה איכותיים עלולים להישבר לפעמים, ולכן מומלץ תמיד לקנות כמות יותר גדולה מהכמות שחישבתם שנחוצה לכם, כדי להבטיח שיהיו לכם מספיק במקרה של תקלה או גם לעתיד, למקרה של שיפוצים ותיקונים של אריחי הקרמיקה.

קרמיקה מגיעה היום בכל הגדלים האפשריים, ולכן בסופו של דבר מה שיקבע הוא העיצוב שלכם והשילוב עם אדריכל נוף בכל מה שקשור לחוץ הבית כגון: בריכה, מטבח חוץ, ריהוט גן, גדרות ושערים. קרמיקה לגינה תהיה שונה מהקרמיקה לבית, למטבח ולאמבטיה, בגלל העומס של הריהוט והתנועה של האנשים עליה. לכן, בחרו קרמיקה עם מקדם שחיקה גבוה כדי למנוע נזקים אסתטיים.