כאשר אנו מדברים על דלתות, המחשבה הראשונה שעולה בכולנו היא על דלתות הכניסה לבית, שצריכות להיות מוגנות, בטיחותיות ועמידות בפני פריצות. אך בפועל, חשוב מאוד לחשוב גם על המאפיינים השונים של דלתות פנים, משום שיש להן תפקיד חשוב מאוד ביצירת אווירה אחידה ואיכותית בבית.


סוגי דלתות פנים שיש לשים אליהן לב
דלתות פנים בכל חדר וחלק בבית הן שונות באופיין, מה שמעורר את השאלה המתבקשת, האם צריך ליצור דלתות אחידות בכל החדרים, או להתאים דלת לכל חדר? התשובה היא שכול מקרה לגופו, אך יחד עם זאת תמיד ניתן ליצור פיתרון עיצובי אחיד המשתנה בהתאם לדלת הספציפית.


מאפיינים של דלתות פנים מעוצבות
דלת פנים מעוצבת מאופיינת בשילוב בין חומרים איכותיים ומרשימים ואלמנטים עיצוביים קטני שעושים את כל ההבדל – לדוגמא חריטות על גבי הדלת. עם זאת, לפעמים מספיק לבחור בידית יפה וחלונית זכוכית מזוגגת על מנת ליצור את המראה האסתטי והמרשים ביותר, כך שלפעמים פחות זה יותר. בנוסף, באזורים מסוימים בבית כדאי להיעזר גם בדלתות הזזה ולא דלתות נפתחות (למשל בכניסה למרפסת שמש), משום שהן מקנות ניצול הרבה יותר יעיל של שטח החדר.


היכן דרושות דלתות נגד מים?
דלתות עמידות בפני מי הן אלמנט חשוב ביותר בכל בית ובכל דירה. בכל מקום שבו יש חדר אמבטיה או אזור אחר המאופיין בלחות גבוהה – חשוב מאוד למקם דלתות המסוגלות לעמוד בתנאים אלה, אחרת עשוי להיווצר מצב שבו הדלת מתנפחת ומאבדת מהמראה שלה, וזה פוגע באווירה בבית כולו. עשוי אפילו להיווצר ריח לא נעים או עובש שיופיע על הדלת ועל הקירות סביבה. גימור מתאים של אזור האמבטיה יתרום לאיכות חיים הרבה יותר גבוהה עבור כל המשפחה.