כאשר מדובר במקלחת ובמטבח ישנם כלים דומיננטיים וחשובים המצויים בהם הקרויים כלים סניטרים. כלים סניטרים הם כל הכלים והריהוט הקשורים אל חדרי האמבטיה והמטבח, אשר משמשים לצורך שטיפה, ניקיון, ניקוז ואחסון. לדוגמא: אסלות, ניאגרות, ברזים, כיורים ועוד.

מלבד העובדה שלכלים סניטרים יש ערך ותפקיד משמעותי בחדרי האמבטיה והמטבח, הם מוסיפים ממד דקורטיבי ומעוצב לחדרים הללו ולכן, גם כאשר מדובר בכלים סניטרים שלכאורה משמשים רק לצורך פונקציונלי, יש צורך להשקיע במראה ובעיצוב שלהם.


כיצד לבחור כלים סניטרים?
כיום ישנם מגוון וסוגים של כלים סניטרים בעיצובים שונים. כאשר בוחרים כלים סניטרים חשוב מאוד לשים דגש על איכות הכלים הללו. כאשר מדובר בברזים, כיורים ואסלות, יש לוודא מראש שם עשויים מחומרים איכותיים , עמידים וחזקים, כך שלא תאלצו למצוא את עצמכם נאלצים להזעיק בעלי מקצוע לצורך תיקון ועזרה בכל הנוגע אליהם כל פרק זמן קצר. מלבד זאת, מכיוון שיש להם מקום דומיננטי בחדרי המטבח והאמבטיה, חשוב מאוד לבחור אותם בהתאם להלך הרוח העיצובי של החדר. יש לבחור דגמים שעשויים מהחומרים הדומיננטיים בחדר, בצבעים הנכונים אשר מאפשרים לכלים הללו להשתלב באופן הרמוני בחדר ולא לפגוע או לפגום בעיצובו המיוחד.


סוגי כלים סניטרים
כאשר מדובר באסלות שמהוות חלק מהכלים הללו, כיום ישנן אסלות עם מכלי הדחה סמויים. האסלות הללו נחשבות כאסלות דקורטיביות יותר מהאסלות בעלות מכלי ההדחה הגלויים. כאשר מדובר בכיורים כיום ישנן כיורים מרהיבים ביופיים העשויים ממגוון חומרים שונים ומגיעים בצבעים שונים ובעיצובים מיוחדים. כיום ניתן לבחור את הכלים הסניטרים המיוחדים, הטובים והיפים ביותר עבור חדר האמבטיה וחדר המטבח שלכם. חשוב מאוד לוודא שרוכשים אותם מחברה איכותי, הידועה בטיב מוצריה ובהתאמתם לכל חדר ובכל בית באופן מוחלט.
כלים סניטרים יכולים להוסיף יופי, חן וייחוד לחדרי אמבטיה ומטבח ולכן, חשוב לבחור אותם בקפידה.