בבואכם לעצב את ביתכם החדש, אתם בוודאי מעוניינים לבחור חומרי גלם משובחים, שייתנו את הוויזואליות הרצויה לכל חלקי הבית, ובנוסף כמובן ישמרו על איכותם וטיבם לאורך זמן.

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב פנים הוא בחירת הריצוף. סוג הרצפה בבית חשוב, הן בשל ההשפעה הישירה שלה על המראה הכללי של הבית- אנשים רבים בוחרים ראשית כל את הריצוף ורק לאחר מכן אריחי אמבט או קרמיקה למטבח, למשל- ובמיוחד מכיוון שמדובר בחלק בבית, אשר נעשה בו שימוש יום-יומי. רצפת פרקט הפכה לפופולרית מאוד כבחירה עיצובית בשנים האחרונות. פרקט יכול להקנות לכל דירה הממוקמת באמצע העיר הגדולה, את המראה של צימר כפרי, חם ואינטימי. עם זאת, אחד האתגרים בכל בחירה של ריצוף ביתי הוא האחזקה השוטפת שלו, וכאשר מדובר בפרקט עץ- רבים מוותרים מראש כיוון שאחזקתו דורשת הקפדה יתרה וחומרי ניקוי ספציפיים. בשל הדרישה העיצובית למראה הפרקט, וכדי להקל על התחזוקה היום-יומית, הפך ריצוף דמוי פרקט לתחלופה מבוקשת וראויה לריצוף מפרקט עץ.


אפשרויות שונות לריצוף הבית במראה של פרקט
ריצוף דמוי פרקט יכול להיעשות באמצעות מספר חומרים: למינציה, קרמיקה, או היוקרתית מבין האפשרויות: גרניט פורצלן דמוי פרקט. המטרה של השימוש בכל אחד משלושת החומרים הללו לריצוף הבית היא זהה: להקנות לרצפה את המראה שנותן ריצוף העשוי פרקט עץ של ממש, כשלמעשה מדובר בחומר אחר לפי בחירת המעצב ולפי הצרכים של דיירי הבית. ריצוף דמוי פרקט העשוי מגרניט פורצלן למשל, יחזיק מעמד שנים רבות ובנוסף האחזקה השוטפת שלו פשוטה, והשמירה על ניקיונו אינה כרוכה בשימוש בחומרים מיוחדים. הבחירה בריצוף דמוי פרקט ובמיוחד גרניט פורצלן, עשויה להשתלם מאוד גם מבחינה כלכלית- מדובר בחומר עמיד ואיכותי שישמור על טיבו לאורך שנים רבות.