עיצוב בתים בימינו מרשה לעצמו לשלב מספר גדול של חומרים בבנייה ולכן אפשר למצוא את השילובים המעניינים של ריצוף לבית מחומרים לא שגרתיים, או כאלה שחזרו לאופנה.

אם ריצופים הם עניין של טרנדים, אפשר לדבר היום על טרנד הפרקט או דמוי הפרקט או קרמיקה לחדרים רטובים אבל לא רק שם. ריצוף היה פעם משהו הכרחי שלא הקדישו לו מחשבה רבה. היום הוא נחשב לחלק בלתי נפרד מהעיצוב והוא ממסגר לחלוטין את המראה של הדירה המעוצבת בהשלמה אסתטית מרשימה. פרקט נחשב פעם לסוג של ריצוף לבית שהוא פחות יוקרתי משום שבארץ לא היה נהוג להשתמש בפרקט איכותי, אבל בשנים האחרונות אפילו פרקט הלמינציה תפס תאוצה בגלל האיכות המשודרגת שלו. כך, תוכלו למצוא אפילו אריחים שונים מקרמיקה או חומרים אחרים שמחקים את מראהו, כך שתוכלו להוסיף ריצוף דמוי פרקט מחומרים אחרים לבית שלכם.


ריצוף בחדרים הרטובים
קרמיקה נשארה חומר מסורתי שאינו יוצא מהאופנה, וכך אפשר לראות אותה חוזרת לבתים ולעיצובים השונים. ריצוף לאמבטיה של אריחי קרמיקה או אבן נחשב לאסתטי מאוד והוא משלב גם אלמנטים עיצוביים שונים עתיקים או מודרניים. ריצוף למטבח מצטיין בחוזק שלו וביכולת שלו לשאת שחיקה גדולה וסכנת פגיעה ממכשירים וכלים שונים, כמו גם מחומרי ניקוי, מזון ושאר החומרים שמשתמשים בהם במטבחים. אריחים מגיעים היום גם בשלל גדלים, כך שהגודל הסטנדרטי של פעם, 20X20 כבר כמעט שאינו נמצא בשימוש. במקומו, אפשר לרצף בעזרת פלטות גדולות יותר מהמקובל. ההיצע היום מאפשר לכם גם לבחור שלל של עיבודים של האריחים, כך שייראו כמו שאתם אוהבים, עם אלמנטים שונים מודרניים או מסורתיים. בצורה כזאת תוכלו להתאים ריצוף קרמיקה או ריצוף דמוי פרקט לכל קו עיצובי שבו בחרתם לבית.